Серена покажа дека и на 38 години е во топ форма

Серена Вилијамс иако за десет дена ќе го прослави својот 38 роденден, продолжува да прикажува фантастични игри на тениските терени.

Серена на последниот турнир на кој настапи, УС Опен успеа д стигне до финалето каде загуби од младата канадска тенисерка Бјанка Андреску. Меѓутоа, сите се воодушевени од тоа што Серена се уште игра во фантастична форма иако наскоро ќе наполни 38 години.

Дека, помладата од сестрите Вилијамс води грижа за својата линија и изглед покажа за последната објава на својот профил на Истаграм. Таа се сликаше во костим за капење со кој им го помати умот на машките следбеници на Инстаграм.

Прочитајте и...  Атрактивната Вики го сруши интернетот со снимка на која „виси“ од зграда: Сега позираше скроз гола! (ФОТО)

Прочитај повеќе

„Кралот“ Хаверц: Голгетер за историја во германскиот фудбал! (ВИДЕО)

Слободен печат

Црвена звезда со „петарда“ до нова шампионска титула! (ВИДЕО)

Слободен печат

Се враќаат и навивачите на фудбалските стадиони

Слободен печат

Негативни тестовите на Академија Пандев и Борец

Слободен печат

Прекрасен гол на македонскиот репрезентативец Адеми за Динамо Загреб! (ВИДЕО)

Слободен печат

Обвинител бара затворска казна за Диего Коста

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Гогов: Можеби ќе бидеме првиот второлигашки клуб во историјата кој ќе игра во Европа!

Слободен печат

Само еден играч имаше повеќе победи против Леброн, Џордан и Коби! (ВИДЕО)

Слободен печат

Аусилио: Јанг и Санчез се наши, Лаутаро може да го купите за 111 милиони евра!

Слободен печат

Националната пливачка федерација: Во најбрзо време да ги отворите базените!

Слободен печат

Интервју со Благојче Трајкоски: Силен Еурофарм Пелистер е добро за македонскиот ракомет!

Фидан Коминовски

Управниот одбор на ФФМ одлучи, сезоната продолжува без испаѓање од Првата лига и со баражи за вторите лиги

Слободен печат