СЕНЗАЦИОНАЛНА ВЕСТ ОД САД: Златан Ибрахимовиќ потпиша за италијански великан!

Шведската фудбалска легенда се враќа во италијанската Серија А, а оваа информација ја потврди првиот човек на американската МЛС лига, Дон Гарбер.

-Златан е интересен лик. Поради него сум навистина зафатен и такви луѓе ни се потребни, како што го имавме Дејвид Бекам до пред неколку години. Има 38 години и повторно потпиша со Милан, еден од најголемите клубови на светот – рече Гарбер за „ЕСПН“.

Иако се шпекулираше претходно дека би можел да се пресели во Болоња, Јувентус, Интер и Наполи на нашиот Елмас, но на крајот се одлучил за Милан.

Веќе го носеше дресот на „росонерите“ во периодот од 2010-2012 година. Постигна 56 голови и запиша 24 асистенции на вкупно 85 натпревари за клубот од „Сан Сиро“.

Прочитајте и...  Барселона и официјално донесе играч кој ја чини повеќе од милион евра по натпревар

Погледнете ги сите голови на Швеѓанецот во дресот на Милан:

Прочитај повеќе

Аталанта ја растури Валенсија, Нагелсман го надмудри Мурињо (ВИДЕО)

Слободен печат

Де Брујне во главната улога во триумфот на „граѓаните“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардарци во осминафиналето на ЛШ најверојатно против тимот преку кој лани обезбедија фајналфор

Слободен печат

Тренерот на Лајпциг е нов рекордер во Лигата на шампионите

Слободен печат

Халанд е најголемата грешка на еден од најдобрите ловци на таленти

Слободен печат

Тодоров го избра конечниот список: Отпаднаа тројца дебитанти

Слободен печат

Остави Коментар

пет × 1 =

Прочитај повеќе

Рашфорд неизвесен и за Европското првенство

Слободен печат

Ванда провоцира: Не знам дали ќе живееме во Париз или Торино

Слободен печат

Барселона и официјално донесе играч кој ја чини повеќе од милион евра по натпревар

Слободен печат

Ужас во Мексико: Фудбалер уби судија за време на натпревар

Слободен печат

НБА легенда и на 64 години без проблем забива (ВИДЕО)

Слободен печат

На „Енфилд“ никому не му е пријатно, прашајте ги тие од Барселона

Слободен печат