Сензација на „Олд трафорд“, фенерџијата го сруши Јунајтед

Фудбалерите на Шефилд јунајтед го приредија најголемото изненадување во 20. коло од Премиер лигата со победата над Манчестер јунајтед и тоа на „Олд трафорд“. Последнопласираниот тим на табелата славеше со 1:2 и му направи услуга на големиот ривал на Јунајтед, Манчестер сити кој сега е лидер на табелата со 41 … Продолжи со читање Сензација на „Олд трафорд“, фенерџијата го сруши Јунајтед