СЕНЗАЦИЈА: Вториот тим на Еурофарм Пелистер го „тресна“ Вардар 1961 во Битола!

Скопските „црвено-црни“ непријатно изненадени во Битола/Фото: РК Еурофарм Пелистер

Најмладата екипа во македонската Суперлига денеска Еурофарм Пелистер 2 приреди големо изненадување…

Во салата „Боро Чурлевски“ во Битола играчите на тренерот Јовиќ го совладаа Вардар 1961 со 27:26 (14:11).

Овој пораз на шампионот е директна „услуга“ на првиот тим на Еурофарм Пелистер, кој сега е израмнет на врвот на табелата со ист број на бодови со скопските „црвено-црни“.

Во победничките редови шест голови запиша Атанасијевиќ, а по четири Кузманоски и Петровиќ.

На спротивната страна Георгиевски и Тото имаа по шест погодоци, а четири Моралес.

Напомена дека за гостите не настапија неколку стандардни првотимци како Дибиров, К. Њокас, Кудуз..

Видео на денот