Семејството на момчето кое го прегази сопруга на АМЕРИКАНСКИ ДИПЛОМАТ доби повик од БЕЛАТА КУЌА

Семејството на деветнаесетгодишниот Хари Дан,  кој бил прегазен од страна на сопруга на американски дипломат, сега е повикано на „итен состанок“ во Белата куќа, пренесуваат американските медиуми.

Родителите на Хари се наоѓаат во САД откако 19-годишникот загина во сообраќајна несреќа во Велика Британија.

Ен Сакулс, која возела наводно на погрешната страна од патот, доби дипломатски имунитет со кој се врати во САД.

Извор близок до семејството пренел дека родителите на Дан, Шарлот Чарлс и Тим Дан, ќе одат во Вашингтон.

Тие пристигнаа во Америка неделава и појаснија дека ќе се обидат да го убедат претседателот Доналд Трамп да ја смени одлуката.

Прочитајте и...  Од девојче кое поради црната боја на кожата никој не го дружел, до историска кандидатура за потпретседател на САД

Прочитај повеќе

Села, Гаши и Касами не одат на лидерска кај Ахмети

МИА Агенција

Заев ќе го добие мандатот за нова Влада, Џафери најави седница

МИА Агенција

Сончево и топло до 36 степени, попладне можен дожд

МИА Агенција

Израел осуети кибер напад врз одбранбената индустрија

Слободен печат

Страотни сцени од Минск: Полицијата пука во народот (ВИДЕО)

Слободен печат

Вака белоруската полиција ги понижува уапсените: Крвави и помодрени, принудени да се одречат од кревање револуција (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Русија планира месечно да произведе по 5 милиони вакцини против ковид-19, по цена од 10 долари за 2 дози

Слободен печат

Ангеловска демантира дека подигнала штеден депозит од Еуростандард банка по информацијата дека ќе ја изгуби лиценцата за работа

Слободен печат

Кина реагира за врските на САД со Тајван: Тие што си играат со оган, ќе се изгорат

Слободен печат

Најмалку 800 луѓе во светот починаа поради дезинформации за Ковид-19

Слободен печат

Од девојче кое поради црната боја на кожата никој не го дружел, до историска кандидатура за потпретседател на САД

Слободен печат

Костовски: Двојна игра на НБ, ако беа решени да не затворат, тоа требаше да го направат уште пред една година

Слободен печат