Семејството на Ен Хеч по сообраќајната несреќа: Не очекуваме да преживее, ќе ги донира органите

Фото: Профимедиа

Семејство на актерката Ен Хеч изјавило дека актерката „не се очекува да преживее“ по тешката сообраќајна несреќа во која нејзиното возило беше зафатено во пламен минатиот петок.

Во изјавата, семејството на Хеч преку претставник рекло дека таа претрпела „тешка аноксична повреда на мозокот“ и дека сега е на апарати за одржување во живот за да се утврди дали може да стане донор на органи, пренесува „Гардијан“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anne Heche (@anneheche)


„Сакаме да им се заблагодариме на сите за нивните добри желби и молитви за закрепнување на Ен и да им се заблагодариме на посветениот персонал и прекрасните медицински сестри кои се грижеа за Ен во Центарот за изгореници Гросман во болницата Вест Хилс. За жал, како резултат на нејзината несреќа, Ен Хеч претрпе тешка аноксична повреда на мозокот и останува во кома, во критична состојба. Не се очекува да преживее“, стои во соопштението.

„Ен имаше огромно срце и со својата великодушност ги трогна сите што ги сретна. Имаше повеќе од својот извонреден талент, го сметаше ширењето на добрина и радост за своја животна работа. Ќе остане запаметена по нејзината храбра искреност и многу ќе ни недостига по нејзината светлина“, се додава во соопштението.

Полицијата во четвртокот изјави за Си-ен-ен дека истражува дали Хеч бил под дејство на дрога во моментот на инцидентот по вадењето на крвта, но дека „потребно е дополнително тестирање за да се исклучат какви било супстанции кои биле давани во болницата“, рекла полицајката Ени Хернандез.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anne Heche (@anneheche)


Хеч минатиот петок се заби со својот автомобил во куќа во населбата Мар Виста во Лос Анџелес, во близина на нејзиниот дом. Судирот предизвикал пожар на кој му бил потребен еден час за да се изгасне. Жителот на куќата бил неповреден, а соседите за „Фокс њуз“ изјавиле дека автомобилот излетал низ куќата.

„Прозорците беа скршени, па ја отворив задната врата од автомобилот. Хеч одговори и рече дека не и е добро, па поради тоа беше тешко. Знам дека не ја извлекоа од автомобилот додека пожарот речиси не беше изгаснат“, рекол соседот.

Инаку, Хеч е позната по улогите во филмовите како „Psycho“, „Donnie Brasco“ и „Cedar Rapids“, а меѓу 1997 и 2000 година била во врска со водителката Елен Деџенерис.

Ен Хеч под истрага за возење под дејство на алкохол или дрога

Холивудската актерка Ен Хеч доживеа тешка сообраќајна несреќа: Огнот го гаселе 59 пожарникари

Холивудската актерка Ен Хеч доживеа тешка сообраќајна несреќа: Огнот го гаселе 59 пожарникари

Видео на денот