Семејните тајни на Џенифер Анистон: Кои се нејзините полубраќа, кои никогаш не ги спомнува во јавност (ФОТО) - Слободен печат

Семејните тајни на Џенифер Анистон: Кои се нејзините полубраќа, кои никогаш не ги спомнува во јавност (ФОТО)

Џенифер Анистон е една од омилените холивудски глумици, но ретко кој знае дека таа има два полубрата – Џон Мелик, од страна на мајка ѝ и помладиот Алекс Анистон, од страна на татко ѝ.

Во јавност не ги споменува бидејќи не се во добри односи. Дека со помладата сестра Џон Мелик не е во добри односи и дека немаат премногу допирни точки се откри пред три години, кога починала нивната мајка Ненси. Тогаш Џенифер го спомнала во тажната објава за јавност во кој откри дека останале без мајка.

Instagram

Се претпоставува дека самата Џенифер поради несогласувањето со мајка ѝ, кое траело со години пред нејзината смрт, инсистирала на тоа да не зборува за своето семејство и за приватните работи.

Прочитајте и...  Се смирија Бред Пит и Џенифер Анистон

Џенифер со мајка ѝ Ненси Дау се смириле и преминале преку сите несогласувања пред Ненси да почине.
По смртта на мајка им, Џон Мелик ја обвинил својата ќерка Елиш дека ја наговорила баба ѝ во 2015 година да го смени својот тестамент и да го исфрли од него, како и да ги намали паричните износи наменети за нејзиниот брат, но и за добротворната организација „The Christian Community“ и тој износ да го остави за неа.

Но, „црна овца“ на семејството Анистон е помладиот брат Алекс Џон Анистон, познат како АЈ, кого нејзиниот татко го добил со својата втора сопруга Шери Руни.

Со неговото име најчесто се поврзуваат податоците дека е невработен, но и дека воопшто не се грижи за своите деца што ги добил со бившата девојка Адриен Халек. Себеси се опишува како „патувачки трговец“, кој со славната сестра не бил во контакт најмалку една деценија, а за неа нема ни претерани зборови за пофалба. Никогаш не криел колку го нервира што се роднини.

„Џенифер не е во контакт со него од неговата 14-та година, но повремено од татко ѝ слуша нешто за него. Тој го презира нејзиниот живот во луксуз и смета дека таа нема претстава каков е животот во реалниот свет“, открил извор близок на семејството за Алекс Џон Анистон, кој во јавноста се претставува како Аја Незитиќ, бидејќи не сака да го поврзуваат со славното семејство од кое потекнува.

Прочитај повеќе

Наташа Беквалац на црвениот тепих во краток сако-фустан, а сандалите се посебна приказна

Слободен печат

Лорен Дрејн е најзгодната медицинска сестра на светот (ФОТО)

Слободен печат

Луна Џогани со длабокото деколте ги стави градите во прв план! (ФОТО)

Слободен печат

„Најголемата лага по Дедо Мраз“: Познатата емисија „Карпул Караоке“ всушност е телевизиска измама! (ВИДЕО)

Слободен печат

Поради овој „срам“ Ник Џоунс секогаш ќе ги памти Греми наградите! (ФОТО)

Слободен печат

Дизни потврди дека ќе се прави нова верзија на Бамби!

Слободен печат

Остави Коментар

fourteen + thirteen =

Прочитај повеќе

Пенелопе Круз мами воздишки во фантастичен цветен фустан! (ФОТО)

Слободен печат

Вистинскиот Волк од Вол Стрит ги тужи продуцентите: Бара 300 милиони долари отштета!

Слободен печат

Кралицата се одмаздува чекор по чекор – Еве што и одзема на Меган Маркл!

Слободен печат

Овие познати дами се бореле да станат мајки, па и открија на јавноста низ што сѐ поминале (ФОТО)

Слободен печат

Девојче среде натпревар дозна дека мајка и за која пееше починала (ВИДЕО)

Слободен печат

Тајната за долговечноста на кралицата Елизабета: Поради ова е витална и во 93-та година!

Слободен печат