Семејна драма во центарот на Велес

Велешанец со тврд предмет го нападнал татка си во дворот од семејната куќа на улицата „Благоја Страчковски“, соопшти МВР. Соред информациите од полицијата на нападот му претходела расправија.

Немилиот настан се случил вчера во 10:30 часот. Во велешката полиција е пријавено дека во двор од семејна куќа на улицата „Благоја Страчковски“, по претходна расправија 64-годишниот С.Р. бил нападнат со тврд предмет од неговиот син, 31-годишниот Д.Р.

Прочитајте и...  Приведени три лица кои не дозволувале полицајци да извршат контрола во угостителски објект

Прочитај повеќе

Приведени три лица кои не дозволувале полицајци да извршат контрола во угостителски објект

Слободен печат

Скопјанец пронајден мртов во стан на булеварот „Партизански одреди”, нема траги на насилство

Слободен печат

Полицаец испукал куршум при проверка на пиштол, во инцидентот нема повредени

Слободен печат

Малолетник со нож избоде 19-годишно момче

Слободен печат

Жител на Слатино крадел стуја, пуштил кабел и до куќата на брат му

Слободен печат

Три лица од возило застрелале куче скитник

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Казни за тројца од Ресен за непочитување на полицискиот час

МИА Агенција

Кривични пријави за насилството во Матка

Слободен печат

Камион излета од патот кај Пелинце

Горан Наумовски

Тешко повредена жена во сообраќајка во Скопје

Жител на неготинско Тремник пријавил соселанец оти му го натепал детето

МИА Агенција

Седумгодишник паднал од тераса во Кавадарци