Семејна драма на Педро: Тој во Лондон, а децата во Шпанија која страда од коронавирусот

Досега во Шпанија од коронавирусот се заболени 73.235 лица,. а се починати скоро 6.000.

Фјудбалерот на Челси, Педро, денеска изјави дека му недостасуваат неговите деца кои не може да ги види поради пандемијата на коронавирусот. Децата на Педро се во Шпанија, а тој во Лондон, но бидејќи има забрана за патување и во двете земји, тој не може да биде покрај нив.

Тешко е кога не можете да ги видите децата, родителите, роднините, да не бидете со нив во ови тешки времиња за сите нас. Ние сме во постојан телефонски контакт, зборуваме како го поминуваме времето во изолација и се обидуваме да бидеме поблиски. Нормално дека сакам да бидеме заедно, но сега од безбедносни причини тоа не е возможно – изјави Педро за клупскиот сајт на Челси.

Прочитајте и...  Корона идиоти - фудбалери на Севиља правеле забава во карантин, а фотографиите ги објави сопруга на еден од нив

Шпанецот вели дека е постојан контакт со соиграчите но и со останати фудбалери.

Разговарав со Кепа и со Маркос Алонсо. Зборував и со Жорди Алба од Барселона, во контакт и со други играчи. Сакам да слушнам како тие ја поднесуваат оваа состојба, исто така редовно зборувам со фудбалерите кои се сами бидејќи може да им биде тешко во овие времиња. Во постојан контакт сум и со Аспиликуета и сите ние ги следитер вестите од клубот како и тренинзите кои мора да ги правиме дома.

Прочитај повеќе

15 години од неверојатниот пресврт на Ливерпул! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“ ќе продолжи со андалузиското дерби на 11 јуни!?

Слободен печат

Корона идиоти – фудбалери на Севиља правеле забава во карантин, а фотографиите ги објави сопруга на еден од нив

Слободен печат

Новиот протокол за Серија А: Брзи тестови за корона, 300 луѓе на натпревар…

Слободен печат

Претседателот на Лион лут како рис: Се чувствувам како идиот

Слободен печат

Неверојатна сцена во Романија, министер даваше изјава облечен само по гаќи (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

На ПСЖ му здосадија игрите на Мауро и Ванда, си најде нов екстра напаѓач во Англија

Слободен печат

Сопругата Ана е тајната на успехот на најдобриот напаѓач на светот, Роберт Левандовски

Слободен печат

Мајсториште, даде четири гола за 13. минути (ВИДЕО)

Слободен печат

Несторовски потврди имал разговори за трансфер во Црвена звезда

Слободен печат

Најцрниот ден во фудбалската историја: Поништен гол однесе во смрт дури 328 човечки животи (ВИДЕО)

Слободен печат

Јунајтед го отпиша Погба, на чекор од ангажман на шпански репрезентативец

Слободен печат