Село Усје денеска без вода поради дефект – Слободен печат
ВестиСкопје

Село Усје денеска без вода поради дефект

Поради дефект водоводната мрежа на улица 1 Усје (50 метри после детско игралиште), прекинато водоснабдување денеска ќе имаат корисниците од село Усје.

Прекинот во снабдувањето со вода ќе биде од 09.05 часот до отстранување на дефектот, соопшти ЈП Водовод и канализација-Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close