10.8 C
Скопје

Селма Хајек објасни: Се сликам во бикини затоа што ослабев

Селма Хајек за „Entertainment Tonight“ откри зошто постојано објавува фотографии на социјалните мрежи на кои позира во бикини.

Морав да ослабам многу и да вежбам за да успеам да облечам бикини на крајот на минатата година. Среќна сум што направив многу фотографии, не се срамам од тоа бидејќи тоа ми беше прва недела од годишниот одмор“, вели актерката.

Instagram
Instagram

Но, по таа прва недела, слушнав дека повторно одиме во карантин и почнав повторно да јадам“, се пошегува таа.

Хајек имала потреба да разјасни дека поради пандемијата не била секој ден на базен, како што мислат некои кои постојано се обидуваат да ја „толкуваат“ секоја нејзина објава на социјалните мрежи.

Instagram
Instagram

Луѓето веќе се малку уморни, но јас ќе им давам шанса да се одморат. Ќе си мислат дека секој ден сум во бикини. Не сум, фотографиите се од иста локација“, вели Селма.

Instagram
Instagram

Ги зачував фотографиите, денес веќе не сум во иста фома и споделувам љубов на секои две недели. Ќе објавам уште една. Наскоро ќе останам без нив“, посочи актерката.

Поврзани вести

ФОТО | Провокативни кадри: Карлеуша покажа зошто има толку следбеници на Инстаграм

Слободен печат

Девојка на „ТикТок“ снима содржина што е вообичаена во Америка, но навредлива во Русија

Слободен Печат

ВИДЕО | Настап полн емоции – Васил Гарванлиев настапи на првото полуфинале на Евросонг

Слободен печат

Ема Вотсон стави крај на молкот: Актерката се огласи на „Твитер“ за гласините за нејзината веридба

Слободен Печат

Прво починала нејзината голема љубов, а подоцна и таа добила страшни вести: Животната приказна на актерката крие потресни детали

Слободен печат

ФОТО | За жал тие се уште се достапни на интернет: Фотографии за кои Викторија Бекам би платила да бидат избришани од сеќавањата

Слободен печат

Остави Коментар