Селма Хаек: Сакаше заедно да се тушираме па се закануваше дека ќе ме убие

Кога во 2017 година холивудската дива Селма Хаек (53) во колумна за „Њујорк тајмс“ го опиша својот однос со продуцентот Харви Вејнстајн (67), ги шокираше обожавателите, колегите, јавноста.

„Со години тој беше мое чудовиште, а ништо не мразеше повеќе од зборот „не“, објасни во својата исповед Селма.

Глумицата го поддржа проектот #MeToo и опиша што сè проживеала за време на соработката со коосновачот на „Мирамакс“.

Related image

„Сите тие години си го перев мозокот размислувајќи дека е сè готово и дека преживеав. Се обидував да се спасам самата себе од ужасната ситуација на објаснување на моите најблиски, бев горда колку сум подготвена да простам, а всушност се срамев поради сè што се случуваше“, напиша глумицата.

Додаде дека од силувањето ја спасило единствено пријателството со Квентин Тарантино и Џорџ Клуни.

Додека работела на филмот „Фрида“, продуцентот Вејнстајн барал од неа заедно да се тушираат, да ја гледа додека се тушира, да ја масира, да ја масира нејзиниот разголен пријател, орално да ја задоволи, да се соблече пред него во друштво на друга жена… Секогаш го одбивала.

„А најмногу мразеше одбивање. Во еден момент ми рече дека ќе ме убие“, раскажа Селма.

„Рече дека смеам да го завршам филмот само ако снимам сцена на секс со друга жена во која би била целосно гола. Не се чувствував добро. Се тресев. Не поради сцената, туку зашто морав да го направам тоа за Харви Вејнстајн“, се присети глумицата.

Related image

Прочитај повеќе

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат