Селин Дион конечно ги освои критичарите со оваа комбинација! (ФОТО)

Селин Дион (51) ја обожава модата и со задоволство се појавува во необични креации од светски познати дизајнери. Така беше и оваа недела.

Profimedia

Всушност, пејачката е видена на улиците во Њујорк во крн капути и фармерки, од колекцијата за есен 2020 година на Брендон Максвел.

Драматичниот црн капут кој е стегнат во струкот, ја истакна фигурата на познатата пејачка.

Profimedia

На нејзината витка линија одлично се усогласија и тесните црни чизми преку колена, со висока пета.

Светските медиуми во неколку наврати пишуваа за тоа колку е „страшно слаба“, после смртта на нејзиниот сопруг. Меѓутоа, Селин на тие обвинувања одговорила дека се посветила на балетот и дека одлично се чувствува во својата кожа.

Прочитајте и...  Премиера на новиот спот на „Ван Гог“ снимен на проба, како најава на новиот креативен чекор на групата
Profimedia

Поврзани вести

Неколку работи кои среќните парови ги прават пред спиење

Слободно време

Ова се 4-те најљубоморни знаци во Зодијакот: Дали сте меѓу нив?

Слободен Печат

ФОТО: Мадона (62) прилепена за ограда се бакнува со своето момче (26)

Слободен печат

АНКЕТА: Кого избраа британците: Кејт Мидлтон го изгуби „тронот“!

Слободен Печат

Нови обвиненија против Рон Џереми, му се заканува казна од 330 години затвор

Слободен печат

4 кујнски апарати кои многу од нас не ги чистат, а се легло на бактерии: Кои се тие?

Слободен Печат

Остави Коментар