Селена Гомез ја покажа лузната по операцијата (ФОТО)

Селена Гомез ја покажа лузната на внатрешниот дел на бутот, која ѝ останала по трансплантацијата на бубрег пред три години.

28-годишната поп-ѕвезда добила бубрег од нејзината пријателка Франсиа Раиса откако претрпела компликации од автоимуната болест лупус.

Profimedia

Подоцна се проширија гласини дека Селена за малку ќе умрела поради компликации од операцијата.

Таа им порача на обожавателите дека претходно се срамела да им дозволи на другите да ја видат лузната, но сега се чувствува „горда“ на своето минато и била подготвена да ја покаже!

Поранешната ѕвезда на „Disney Channel“ објави фотографија на својот Инстаграм профил, на која стои пред базен во бебешко син костин за капење.

Instagram

„Кога направив трансплантација на бубрегот, на почетокот ми беше многу тешко да ја покажам лузната. Не сакав да бидам на фотографии, затоа носев работи што ќе го покријат тој дел“, напиша Селена.

Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 21 октомври: Каков ден ве очекува?
Profimedia

„Сега, повеќе од кога било, се чувствувам сигурна во тоа која сум и низ што поминав… и горда сум на тоа“, напиша таа.

Поврзани вести

ВИДЕО: Ова е последниот филм на Чедвик Боузман – Сите се прашуваат дали тој постхумно ќе добие Оскар

Слободен печат

Беше една од најбараните, но и најмистериозните супермодели на 90-те – Каде исчезна Татјана Патиц?

Слободен печат

Најновото истражување открива: Течност за плакнење на уста го неутрализира коронавирусот за 30 секунди

Слободен Печат

Чизмите во кои Џулија Робертс го заведе Ричард Гир на аукција: Почетната цена – „ситница“

Слободен печат

Невролог од Стенфорд ја открива бруталната вистина за учењето кај возрасните: Како да си помогнеме?

Слободен Печат

ФОТО+ВИДЕО: Мала модерна куќичка каква што не сте виделе досега – Сите работи се сместени во неколку квадрати, а еден детаљ посебно ќе ве воодушеви!

Слободен печат

Остави Коментар