Сексуално злоупотребувал кози, овци и крави, а неговите болни намери ги открил бикот

Андреас Ф. повеќе години на својот имот во едно село во Швајцарија животните ги третирал како сексуални објекти. Неговиот перверзен нагон е откриен откако за време на еден ваков настан, бил повреден од бик. Мажот на возраст од 30 години злоупотребувал, овци, крави, телиња, кози и свињи, но и многу други животни на неговиот имот, пренесе „24 сата“.

– Признавам дека тоа го правев и ги прифаќам последиците – изјавил Андреас за новинарите на еден локален весник. Во меѓувреме, тој добил и правосилна пресуда за мачење на животни. Според обвинението, мажот од есента во 2011 речиси секој ден ги злоупотребувал животните во шталата, откако претходно ги врзувал.

Според весникот, неговото однесување не би било откриено доколку немал „фетиш“ и за машки животни. Додека злоупотребувал еден бик, Андреас Ф. се здобил со тешки внатрешни повреди и морал итно да биде пренесен во болница. Сопственикот на бикот рекол дека човекот често помагал на нивниот имот, но дека не знаел оти правел такви „болни работи“.

Прочитајте и...  На протестите во Њујорк ограбени елитни дуќани, украдени „Ролекси" во вредност од 2.3 милиони долари (ВИДЕО)

Пред судот, Андреас Ф. рекол дека „нагонот бил посилен од него“. Тој додал дека се чувствувал лошо бидејќи, според неговото мислење, „с*ксот пред брак е грев, без оглед дали е со луѓе или животни“. Тој тврдел дека некои животни го прифатиле да имаат с*кс со него.

Анфреас Ф. сега мора да плати казна од 4500 франци и три години да оди на лечење.

Прочитај повеќе

Трамп и Болсонаро разговараа за истражувањата за хидроксихлорокин

Слободен печат

Франција е на петто место по број на смртни случаи во светот

Слободен печат

Индија против наездата на скакулци се бори со дронови и противпожарни возила

Слободен печат

Австрија ќе ги отстрани нацистичките симболи од куќата на Хитлер, еве како ќе ја пренамени

Слободен печат

Се гласа масовно преку пошта во осум сојузни држави и во округот Колумбија

Слободен печат

ОН: Талибанците во Авганистан и натаму се во близок контакт со Ал Каеда

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Агенција за разузнавање: Директорот Еролд Муслиу не е член на ниту една политичка партија

Слободен печат

Путин потврди дека на напад со конвенционално оружје Русија може да одговори со нуклеарно

Слободен печат

Во Италија опаѓа бројот на смртните случаи од Ковид-19

Слободен печат

Тестовите на градоначланикот на Бутел се негативни на ковид-19

Слободен печат

Османи: Секој треба да си го штити својот праг за да не влезе вирусот во неговиот дом

Слободен печат

Истражување на Тајмс: Тајната на „балканскиот успех против коронавирусот“ и влијанието на бесеже вакцината

Слободен печат