Сексот после кавга е еднаков на кокаин – Слободен печат
ЕспресоСекс

Сексот после кавга е еднаков на кокаин

Некои доктори го потврдија тоа докажувајќи дека помирувањето на партнерите во кревет после кавга има ист ефект како и кокаинот.

Општо е познато дека сексот после голема кавга е многу подобар од оној „обичниот“.

Клиничкиот психолог Сит Маерс верува дека паровите кои најчесто се смируваат преку секс, се караат многу почесто.

„Ваквиот секс ја засилува емоционалната драма. Размислите, ако после кавга имате неверојатен секс, зарем не е логично повторно да се скарате бидејќи наградата е феноменална.“ – вели тој.

Некои доктори го потврдија тоа докажувајќи дека помирувањето на партнерите во кревет после кавга има ист ефект како и кокаинот.

„Паровите после кавга едвај чекаат да почнат со галење и нежности, бидејќи тоа е спротивно од гневот и нервозата при недоразбирањата. Искрено кажано тоа воопшто не се разликува од наркоманите на кои им треба кокаин.“ – вели Маерс.

Некои сексолози не се сложија со Маерс и тие тврдат дека сексот за помирување е најнормална појава и дека ја зголемува блискоста помеѓу партнерите.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close