Сексот или фудбалот? Еве во што повеќе уживаат мажите!

Неодамнешно истражување конечно ја разоткри дилемата во што повеќе уживаат мажите, дали во сексот или во фудбалот.

Во истражувањето учествувале лица од шест земји како Белгија, Англија, Германија, Португалија, Шпанија и Шведска. Дури 72 проценти од нив, а воедно биле и фудбалски фанови, признале дека повеќе преферираат и обожаваат да гледаат фудбалски натпревар отколку да имаат секс со својата сакана.

Освен што мажите го избрале фудбалот пред сексот, многумина признале дека дури и плачат кога нивниот тим губи. Дури 75 проценти од мажите кои го признале ова се Португалци.

Невролозите, кои ја набљудувале работата на мозокот на фудбалски навивачи додека гледаат натпревар, откриле дека го моментот кога омилениот фудбалски тим ќе постигне гол се активира област во мозокот задолжена за интензивно уживање и сексуална возбуда.

Прочитај повеќе

Трамп: Земам хидроксихлорокин како превентива

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат