Сексолозите откриваат кој е најдобриот период од денот за секс – Слободен печат
ЕспресоСекс

Сексолозите откриваат кој е најдобриот период од денот за секс

Сексот е докажано добар за срцето, а според некои податоци ако се практикува до три пати неделно ги намалува шансите за инфаркт и за мозочен удар.

Сексолозите имаат мислење за тоа кој дел од денот е најдобар за водење љубов. Додека некои сметаат дека кафето е најдобриот начин за будење, тие сметаат дека постои подобро решение.

Па така, ако ги прашате кој период од денот е најдобар за секс, тие ќе ви одговорат – утрото. Сексот е докажано добар за срцето, а според некои податоци ако се практикува до три пати неделно ги намалува шансите за инфаркт и за мозочен удар.

Исто така, тој е добар за телото и за мускулите.

Сексот го стимулира производството на хормонот ендорфин, поради кој ќе се чувствувате добро, ќе бидете среќни и енергични и добро расположени во текот на денот.

Затоа сексот наутро може да биде најдобриот начин да го почнете денот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close