Сексолозите откриваат кој е најдобриот период од денот за секс - Слободен печат

Сексолозите откриваат кој е најдобриот период од денот за секс

Сексолозите имаат мислење за тоа кој дел од денот е најдобар за водење љубов. Додека некои сметаат дека кафето е најдобриот начин за будење, тие сметаат дека постои подобро решение.

Па така, ако ги прашате кој период од денот е најдобар за секс, тие ќе ви одговорат – утрото. Сексот е докажано добар за срцето, а според некои податоци ако се практикува до три пати неделно ги намалува шансите за инфаркт и за мозочен удар.

Исто така, тој е добар за телото и за мускулите.

Сексот го стимулира производството на хормонот ендорфин, поради кој ќе се чувствувате добро, ќе бидете среќни и енергични и добро расположени во текот на денот.

Прочитајте и...  Нејзиното лице е сто проценти пластика: Фановите шокирани од изгледот на славната русокоса (ФОТО)

Затоа сексот наутро може да биде најдобриот начин да го почнете денот.

Прочитај повеќе

„Ме кријат ПОЛОВИНА ВЕК за да избегнат СКАНДАЛ“ – Овој човек тврди дека е ВОНБРАЧНО ДЕТЕ на принцот Чарлс и Камила Паркер (ФОТО)

Слободен печат

Ирина Шајк: Чувствував дека сум заробена во погрешно тело

Слободен печат

КОНЕЧНО СЛОБОДНИ! Нема да верувате какви ограничувања имале Хари и Меган, а сега се ослободени од нив!

Слободен печат

17 години има забрана: Цеца Ражнатовиќ непожелна на листата на ЦИА – се води како терорист! (ФОТО)

Слободен печат

Откриена содржината на емотивното писмо на принцезата Дајана: Ја претчувствувала судбината на помладиот син?

Слободен печат

Александра Пријовиќ го откри иднетитетот на мажот што ја дави во спотот (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

7 + ten =

Прочитај повеќе

Урнебесна средба на Лепа Брена и јутјубер – Пејачката само го погледна, а неговата реакција е хит (ВИДЕО)

Слободен печат

ЕКСКЛУЗИВНО: Ракометарот Столе Стоилов ќе стане татко!

Слободен печат

Младата пејачка Лина Пејовска со впечатлив и секси изглед на „MAC“ во Белград (ФОТО)

Слободен печат

Фатална Колумбијка која мами воздишки кај мажите ширум светот (ФОТО)

Слободен печат

Бијонсе со шлиц до колковите и длабоко деколте ја надмина конкуренцијата! (ФОТО)

Слободен печат

Дара Бубамара ги има најголемите гради на естрадата, а еве ја пред операциите! (ФОТО)

Слободен печат