СЕКС, ДРОГА И ТУРНЕИ: Славниот пејач откри малку познати детали од неговиот живот

Славниот пејач Елтон Џон даде свој коментар за филмот „Рокетмен“, снимен според неговиот живот, а посебно зборуваше за неговата сексуалност и зависноста од дрогите, пренесуваат англиските медиуми.

Пејачот во филмот го глуми британскиот актер Тарон Егертон, а неговиот прв љубовник Џон Рид, актерот Ричард Маден. Во филмот е прикажана и сцената од нивниот прв секс, за која Елтон вели дека се случила токму така.

„Горд сум на тој факт. Можеби на некои луѓе тоа нема да им се допадне и тоа можам да го разберам, но ако го нема тоа во филмот би се чувствувал дека ги лажам луѓето. Тоа се случи кога имав 23 години, до тогаш бев невин. Очајно сакав да почувствувам љубов и да имам физичка врска“, раскажал Елтон Џон за британските медиуми.

Прочитајте и...  Гореше стан на вториот кат, три храбри момчиња се искачија и го спасија старецот од сигурна смрт (ВИДЕО)

Потоа, тој ја открива и својата зависност од дрога, како и детали од животот со партнерот Дејвид Фарниш.

„Уште имам темна страна, но тоа не трае долго, бидејќи ги имам Дејвид и децата,. Никогаш не мислев дека би можел да бидам во врска 25 години, бидејќи врските брзо ми завршвуваа во младоста поради дрога“, признава пејачот.

Елтон Џон раскажал и дека во младоста постојано бил на турнеи и под дејство на дрога, но дека целото тоа сега е зад него.

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат