Секоја кинематографија би била горда на нив: Ова се најубавите германски актерки! (ФОТО)

Германките навистина се вбројуваат меѓу најубавите жени на светот, а посебно се истакнуваат тамошните модели и актерки.

Германија стана вистинска велесила на сите социјални мрежи, па името на оваа земја моментално предизвикува повеќе асоцијации.

Така, Германија е синоним за најразвиена европска земја, во која доминираат, пивото, фудбалот, економијата, но и убавите жени.

Германките навистина се вбројуваат меѓу најубавите жени на светот, а посебно се истакнуваат тамошните модели и актерки.

Во продолжение запознајте некои од нив:

Диана Кругер

Откако манекенската кариера ја замени со актерска,  Диана Кругер се пресели во Париз. Во 2004 година таму ја доби првата позначајна улога – тројанската Хелена. Од тогаш Кругер глумеше во бројни холивудски филмови. Еден критичар коментираше дека Диана е толку убава, што може да одговори на какви било барања за да се појави на филмското платно.

Бетина Зимерман

Оваа убавица ја започна својата кариера како модел, за набргу да стане актерка. Талентот кој го поседува уште од почеток на кариерата не беше доведен во прашање, а таа го најде вистинскиот начин да го искористи кога почна да учи глума во Хамбург.

Флоренс Касумба

Флоренс Касумба е родена во Уганда, меѓутоа таа е порасната во Германија, а сега живее во Холандија. За неа се вели дека е талентирана, мултикултурна убавица. По малата улога во „Wonder woman“, Касумба доби повик од Марвел. Набргу потоа таа се појави во многу блокбастери на ова филмско студио, како што се „Captain America“ и „Black panther“.

Дијана Амфт

View this post on Instagram

Eine Gute Nacht Wünsche ich euch 😊

A post shared by Diana Amft (@diana_amft) on

Дијана освои безброј награди благодарение на својот вроден шарм и фантастичен актерски талент. Многу гледачи ја сметаат за германска кралица на блокбастерите. Се започна со нејзината љубов кон театарот, за набргу да стигне до самиот врв на германското и светско актерство.

Кирстен Дунст

Малку кој знае дека оваа голема холивудска ѕвезда всушност има германски и шведски корени. Покрај тоа, Дунст е преубава актерка, која се прослави со улогата во Спајдермен. Дунст одлучи да ги прифати своите европски корени, па зема германско државјанство.

Лаура Берлин

Лаура е неверојатен супермодел, а воедно и жена за која на нејзината страница на „IMDB“, пишува дека „Нема слободно време“. Под тоа се мисли дека таа активно работи и на тоа да стане добро познато актерско име.

Клаудија Шифер

Ниту една листа од германски убавици едноставно не може да помине без Клаудија Шифер, која со децении е синоним за убавина. Повеќето луѓе знаат само за нејзината манекенска кариера, но всушност таа сними и неколку филмови во текот на 90-тите години од минатиот век.

Прочитајте и...  Посни домашни бајадери - Неверојатно вкусни, се топат во уста!

Прочитај повеќе

ХИТ фотографија: Како е да се биде мајка, а да се работи од дома? (ФОТО)

Слободен печат.

Се појавија нови заеднички фотографии, Ирина Шајк не се одвојува од милионерот (ФОТО)

Слободен печат

Нема да го препознаете: Горан Пандев има нов „карантински“ имиџ (ФОТО)

Васко Спасоски

Кралицата денес ја обожава Кејт, а порано за неа зборуваше дека е мрзлива – Поради тоа Вилијам и дал интересен прекар!

Слободен печат

Во осумдесетите мажите лудуваа по неа, а таа сега се сврши со долгогодишната девојка (ФОТО)

Васко Спасоски

Ги нарекуваа „недопирливи”, беа најпопуларен пар, а потоа актерот ја остави во емисија во живо

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Совети за учење на италијански јазик и готвење на италијански начин од Рената Трајчевска (РЕЦЕПТ)

Јасмина Кантарџиева Димков

Се мажи Сораја: Еве на кого е забрането да дојде на свадбата! (ФОТО)

Васко Спасоски

Овие хороскопски знаци одат СО ГЛАВА НИЗ ЅИД, за нив зборот предавање не постои!

Слободен печат

Каква штета: Поради коронавирусот, ова младо тигарче го крстија Ковид! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Посни домашни бајадери – Неверојатно вкусни, се топат во уста!

Слободен печат

Да не беше храбрата девојка, едно девојче ќе беше киднапирано: Погледнете го овој среќен крај! (ВИДЕО)

Васко Спасоски