СЕКОЈА ЧЕСТ: Ѓоковиќ пред зграда во Белград игра тенис! (ВИДЕО)

Уште еднаш покажа дека ништо не му е тешко. Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ одлучи со соседите да одигра партија тенис.

Новак Ѓоковиќ е голем тенисер, испиша многу страници во историјата на овој спорт, но тоа што посебно одешевува е секако начинот на кој српскиот ас се однесува кога не е на професионалните терени.

Ноле пристигна во Белград. После освојувањето на „Австралија опен“ во Мелбурн, настапот на „Санремо“, Ѓоковиќ е повторно во Србија.

Уште еднаш покажа дека ништо не му е тешко. Излезе пред зграда и со млади лица, односно соседите одигра партија тенис.

Ѓоковиќ има свој стан во Нови Београд, а според најавите светскиот број еден во вторник во 16.00 часот ќе разговара со претставниците на медиумите во Тенискиот центар „Новак“.

Прочитајте и...  Најубавата борачка во УФЦ тренира и готви скроз гола (ФОТО)

Прочитај повеќе

Евролигата со план да се одиграат сите мечеви во еден град!?

Коминовски Фидан

Одложена и шеста трка во Мото ГП шампионатот

Слободен печат

Во Атлетико Мадрид за 70 проценти намалени платите

Слободен печат

Три децении, проклетството не попушта – кој го проколна Ливерпул?

Слободен печат

„Џејмс Бонд“ на светскиот фудбал пред неочекуван трансфер!?

Слободен печат

„Магионичар“ и на 12 години, како започна кариерата на Лео Меси (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ирците на колена во Скопје, денот кога Македонија славеше голема победа! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Десетката“ во Барселона е резервирана само за мајстори на фудбалот (ВИДЕО)

Слободен печат

Инфантино: Фудбалот ќе биде поинаков по кризата

Слободен печат

Крај на фудбалот во Белгија, Бриж шампион

Слободен печат

Кошаркарски судии свирчето го заменија за стетоскоп за време на пандемијата

Слободен печат

Тенисерите разочарани од откажувањето на Вимблдон

Слободен печат