Сејдини: Најдобрите амбасадори на Македонија

Фудбалерите во Скопје го обезбедија мундијалскиот бараж / Фото: Слободен печат - Драган Митрески

Претседателот на фудбалската федерација на Македонија, Муамед Сејдини им честиташе за успехот на фудбалерите со обезбедувањето на второто место во групата Ј кое носи во баражот за пласман на Мундијалот.

Сејдини се огласи на социјалните мрежи и со кратка порака им честиташе на сите фудбалери и членови на стручниот штаб.

„Најдобрите амбасадори на Македонија“, напиша Сејдини.

Видео на денот