СЕХА: Прекината победничката серија на Еурофарм Работник!

Имаше малку погодоци во текот на денешниот меч одигран во Хрватска, составот на Еурофарм Работник вечерва во Загреб го доживеа првиот пораз во СЕХА Газпром лигата.

Домашната екипа ППД Загреб минимално беше подобра од битолските „фармацевти” со конечен резултат 24:23, иако првото полувреме заврши нерешено, 11:11.

Во еден тактички дуел, домашната одбрана на Веселин Вујовиќ ја надмудри одбраната на тимот на Стевче Алушовски и затоа стрелците во двете екипи затаија и беа недоволно ефикасни.

Кај Хрватите Мраковчиќ постигна четири голови, додека кај македонскиот претставник Јотиќ се одвои како најефикасен со пет голови.

Еурофарм Работник (кој имаше три победи во низа од стартот на сезоната) и Веспрем со по девет бода се наоѓаат на делба на првото место во групата „Б“. Во регионалното натпреварување битолскиот клуб го очекува уште едно гостување на 8 октомври во Белорусија кај Мешков Брест.

Прочитајте и...  Ливерпул ги распродаде дресовите, спонзорот одби да обезбеди нови

Прочитај повеќе

Тајсон не престанува да изненадува: Вежба на плажа и е во неверојатна форма (ВИДЕО)

Слободен печат

Зидан е лут на медиумите: Судиите постојано ни помагаат? Уморен сум од тоа…

Слободен печат

Македонската пресметка без победник, Пандев стрелаше за реми на Џенова

Слободен печат

Сезоната во НБА нема да се доигра

Слободен печат

Ливерпул брзо се опорави од дебаклот против Сити

Слободен печат

Шокантна вест од Русија: Млад голман на тренинг бил удрен од гром

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

На Барселона ништо не и оди од рака, Најки им испорачал фалц дресови

Слободен печат

Хамилтон ја прифати казната за инцидентот

Слободен печат

Чави ја откачи Барселона, ќе го чека идното лето и новата управа

Слободен печат

ВАР технологијата во Шпанија не реагира против Реал: Може пенал за „кралевите“, а не може за Атлетик

Слободен печат

Хаотичен старт на сезоната во Ф1, триумфот за Ботас

Слободен печат

УФЦ: Замената подобра од оригиналот, Масвидал добива борба за титула?

Слободен печат