СЕХА: Криштопанс прогласен за МВП, Вардар со четворица во најдобриот тим

Ракометарот на Вардар, Даинис Криштопанс беше прогласен за најкорисен (МВП) ракометар на Ф4 турнирот на СЕХА лигата, додека четири ракометари на „црвено-црните” се најдоа во најдобриот тим.

Криштопанс покрај МВП, прогласен е и за најдобар десен бек за сеозната 2018/2019 во регионалната ракометна лига.

За најдобро лево крило е прогласен Тимур Дибиров, Стојанче Стоилов е бр.1 кај пивотите, додека повеќе од заслужено, најдобар голман е Дејан Милосављев.

Прочитајте и...  Пораз на стартот од квалификациите: Естонија подобра од Македонија

Прочитај повеќе

Ѕвездите на ПСЖ го навлекоа бесот на јавноста: Пијани и полуголи само еден ден по поразот од Борусија (ВИДЕО)

Слободен печат

Казната на Сити може да го врати Пеп Гвардиола во Барселона

Слободен печат

Идеалниот тенисер според Надал: Бекендот на Ѓоковиќ, форхендот на Федерер… (ВИДЕО)

Слободен печат

Стерлинг го запали алармот во Мадрид: Се сликаше во дрес на Реал

Слободен печат

Парите го вртат светот: Лигата на шампионите со повеќе натпревари во иднина

Слободен печат

Проблеми за Ливерпул, без Хендерсон на реваншот со Атлетико!?

Слободен печат

Остави Коментар

6 − четири =

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ расположен пред Дубаи, Иванишевиќ подготвува „одмазда“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Роналдо в сабота ќе го игра 1.000 натпревар во кариерата! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Македонија со 10 натпреварувачи на „Мавровскиот меморијал“

Слободен печат

Арсенал нема пораз во 2020, а најголемото изненадување доаѓа од Италија

Слободен печат

Млад навивач на Јунајтед му пиша на Клоп да престане да победува! (ФОТО)

Слободен печат

Комедија на мечот Хетафе – Ајакс! (ВИДЕО)

Слободен печат