СЕХА: Без гледачи на реванш натпреварот Вардар-Нексе!

Како што информираат од ракомениот клуб Вардар 1961, потврдена е саатницата за СЕХА реванш четвртфиналниот натпревар против Нексе.

Вардарци се на чекор до пласман на завршниот турнир во СЕХА Газпром лигата, а пред одбрана на титулата им претстои реванш четвртфиналниот меч со хрватскиот клуб.

Истиот беше предвидено да се игра во март, но поради пандемијата со Ковид-19 истиот беше одложен. Сега стигна потврдата за одигрувањето на истиот.

СЕХА лигата заедно со Вардар 1961 се договорија средбата да се одигра на 29 август во Скопје со почеток во 20.15 часот во СЦ „Јане Сандански“.

Предвидено е од истиот меч да има ТВ пренос на МТВ 1 и МТВ3 и Арена ТВ. Поради препораките за одржување на спортски натпревари на истиот натпревар НЕМА ДА ИМА ПРИСУСТВО НА ГЛЕДАЧИ – информираат од РК Вардар.

Прочитајте и...  Повторно проблеми кај противниците на Вардар во ЛШ, во Пик Сегед нов седми играч позитивен на коронавирус

Во полуфиналето веќе се пласираа Мешков Брест и ППД Загреб, а уште еден патник на заршницата во Задар ќе се дознае и после реванш четвртфиналната пресметка меѓу Војводина и Веспрем (26:31). Тој дуел е закажан за 25 август.

Прочитај повеќе

Ливерпул со пресврт го совлада Арсенал, Жота дебитираше со гол

Слободен печат

Корона криза во Серија А, дури 14 члена на тимот на Пандев се позитивни

Слободен печат

Проблеми за Премиер лигата, десет случаи на коронавирус

Слободен печат

Ансу Фати: Го живеам својот сон, играм со Меси

Слободен печат

Најдобриот косовски фудбалер ќе игра против Македонија, се опорави од коронавирусот

Слободен печат

„Граѓаните“ го известија Наполи дека се откажаа од Кулибали

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ролан Гарос: Успешен старт на Надал и Серена Вилијамс

Слободен печат

Последен обид на Манчестер јунајтед да дојде до потписот со Џејдон Санчо

Слободен печат

Бартомеу наскоро си заминува од Барселона, верификувани потписите за негова смена

Слободен печат

Меси му ја зеде титулата на Роналдо, Аргентинецот е највреден спортист за спонзорите

Слободен печат

Коста доби идеален партнер во нападот на Атлетико: Еден тепа, а другиот гризе

Слободен печат

3. Меѓународен пливачки митинг „Делфин спринт”: Стојановски со нов кадетски рекорд на 50м грбно

Слободен печат