Сега стручњаците нека објаснат како победивме

Селекторот Никола Матијашевиќ не можеше да остане рамнодушен по големата победа на неговите избраници и тоа над домаќинот Словенија. Матијашевиќ по победата не остана имун ниту на нападите од „стручњаците“ .

– Македонија отсекогаш играше како што треба, но овие последни два меча јас морам да им честитам на сите играчи на многу работи. Ова е најголем нивен резултат. Она што се договоривме и синоќа и денес, како да играме, како да блокираме, го исполнивме. Ова е голема заслуга на целата екипа. Се надевам дека сега ќе ги поминеме границите и ќе одиме во Франција. Математички, не е обезбедено ништо, но како и да е ова е голем успех. Се надевам дека ќе има стручњаци во Македонија кои ќе ги објаснат добрите игри, како што ги објаснија и лошите игри. Во тимот има 14 момци што не сакаа да попуштат дури и кога губевме. Направивме повеќе блокови и тоа не против било кој противник, туку Словенија – порача селекторот Матијашевиќ.

Прочитајте и...  Неверојатна донација на Мајкл Џордан: 100 милиони долари во борбата против расизмот

Прочитај повеќе

Неверојатна донација на Мајкл Џордан: 100 милиони долари во борбата против расизмот

Слободен печат

Реал тргна по потписот со Камавинга

Слободен печат

На секој чекор луксуз, погледнете го домот Флојд Мејведер (ВИДЕО)

Слободен печат

Српски одбојкарски репрезентативец позитивен на корона

Слободен печат

Ливерпул извиси за Вернер и социјалните мрежи збудалеа со шегите на нивна сметка

Слободен печат

Расистичките коментари на сопругата му донесоа отказ на Катаи

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вујовиќ од Загреб си замина поради – круши и цреши

Слободен печат

Премиер лигата ќе размисли дали да ја блокира продажбата на Њукасл

Слободен печат

Барселона го загуби трпението: Последна понуда за Лаутаро

Слободен печат

Попович, Џентри, Карлајл, Дантони… нема да смеат да ги водат екипите во продолжение од сезоната

Слободен печат

Можев да бидам како Меси и Роналдо, ама не сакав

Слободен печат

Конте има супер играчи, но и најлоши резерви во Серија А

Слободен печат