Сега НАТО примаше, на ЕУ ѝ е редот!

Во утрешниот број на печатеното издание од весникот „Слободен печат“ ќе ја причитате анализата – Со влезот во НАТО се затвора „безбедносната дилема“ за Македонија.

Во утрешниот број читајте за финансиската истрага и инспекторите кои ги „чешлаа“ фирмите на Камчев.

Во утрешниот број на „Слободен печат“ ќе имате можност да ги прочитате колумните на Срѓан Ивановиќ, Павле Богоевски, Ана Анастасовска, Сашо Орданоски и Ерол Ризаов.

Исто, така прочитајте за автобуското метро во Скопје, кое ќе тргне наредната година.

Прочитајте ја анализата на Светската здравствена организација, која вели дека на секои две минути умира по едно дете од маларија.

Прочитајте и...  Косово: Тројца новозаразени и еден излекуван од Ковид-19

Прочитај повеќе

Нови 987 смртни случаи во Франција

МИА Агенција

Додека лекарите се борат за животите на пациентите, крадец ограбувал доктори

Слободен печат

Посебен режим на работа во гинеколошкиот оддел од Кумановската болница поради заразен персонал

Слободен печат

Крамер: Наскоро вакцина против Ковид-19, рестрикции ќе има до крајот на мај

МИА Агенција

Заев: На уредникот на Канал 5, Гоце Михајлоски му посакувам брзо закрепнување

Слободен печат

Апсење во Скопје за време на полициски час: Три лица „уловени“ на кејот на Вардар (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат.

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Состојба со коронавирусот во светот до 20 часот

Слободен печат

Нов случај на ебола откриен во ДР Конго

Слободен печат

Се разгледува можноста за лекување со крвна плазма, но терапијата не помага секому

МИА Агенција

Кај пациентите на респираторни машини смртноста е околу 98 проценти, вели Филипче

Слободен печат

Пожарот кај Бањани со канадери ставен под контрола

МИА Агенција

Бугарската БТВ цел на хакерски напад: Податоците се продаваат на форум

Слободен печат