Сега и официјално: Оваа боја е главниот летен тренд! (ФОТО) – Слободен печат
ЕспресоМода

Сега и официјално: Оваа боја е главниот летен тренд! (ФОТО)

Во ова лето токму оваа е боја е онаа што теба да ја носите на себе. Модните дизајнери веќе потврдија, а и многу славни личности веќе се осмелија да ја облечат.

Кога Меланија Трамп ќе го потврди тоа, тогаш знаете дека сте на вистинскиот пат.

За нешто да го прогласиме за моден тренд, неопходно е барем три дизајнери да го извадат во вид на одеден модел, крој, детаљ или како во овој случај – боја.

За ова лето 2019 година, бојата која доминираше на модните писти е жолтата и тоа силно жолтата.

Смела, но уникатна и истовремено елегантна.

Токму во оваа боја неодамна прошетаа Меланија Трамп и Ева Лонгоија, дури во ист ден.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close