Сега и официјално: Oва е новиот Samsung Galaxy Note 10 (ФОТО)

Samsung ќе го претстави смартфонот Galaxy Note 10 на 7. август. Симпатизерите не треба да чекаат до следниот месец да го видат телефонот за прв пат. Слики од уредот веќе беа објавени од Федералната комуникациска комисија (FCC), пишува CNBC.

FCC ги објавува вообичаените документи за сертификација за претстојниот high-end паметен телефон на Samsung. Еден од документите вклучува неколку фотографии од уредот кој сè уште не е на пазарот.

Кадрите покажуваат дека Galaxy Note 10 нема да има влез за слушалки, по трендот кој Apple го наметна во 2016 година, кога ги отстрани влезот за слушалки на iPhone 7, а потоа и од другите уреди.

Прочитајте и...  План за бегство: Бекамови бараат дозвола да направат подземен тунел!

Note 10 ќе има тројна камера, може да се забележи на сликите. Документите покажуваат дека овој смартфон нема да поддржува 5G, но се очекува Samsung да пушти неколку модели од овој уред.

Galaxy Note е позициониран така што Samsung ќе се натпреварува директно со iPhone на Apple во премиум сегментот на пазарот на паметни телефони во САД. Од нештата кои се истакнуваат се S-Pen пенкалото и големиот екран. Вообичаено, паметниот телефон излегува на крајот на летото.

Прочитајте и...  Херман Хесе: Парите не се ништо, моќта не е ништо, убавината не е ништо, среќата секогаш е таму каде што некој знае да сака!

Минатата година Galaxy Note 9 се нудеше по почетна цена од 999 долари и беше лансиран на пазарот во август.

Во 2018 година, Samsung има продадено повеќе смартфони од било која друга компанија, претекнувајќи ги Apple и Huawei, покажуваат податоците на компанијата за истражување на пазарот IDC.

Прочитај повеќе

Баба на улица фати огромна кобра, нејзината реакција стана хит на интернет (ВИДЕО)

Слободен печат

Братот на Новак Ѓоковиќ ја „ќари“ една од најатрактивните српски пејачки (ФОТО)

Васко Спасоски

Естетските хирурзи едногласно тврдат: Старите фотографии на Меган Маркл откриваат што променила таа на своето лице! (ФОТО)

Слободен печат

Пингвини од зоолошка прошетаа во празен музеј, но никој не очекуваше дека ќе реагирааат вака (ФОТО+ВИДЕО)

Северина коментираше на објава на Игор, која подоцна ја избриша: Пејачката ги обвинува Кеба и Оља! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кралот на високите потпетици порачa: Ова е единствениот модел на сандали кој ви е потребен ова лето! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Богдана ќе ја породи истиот доктор кој ја породил и Цеца!

Васко Спасоски

План за бегство: Бекамови бараат дозвола да направат подземен тунел!

Слободен Печат

Херман Хесе: Парите не се ништо, моќта не е ништо, убавината не е ништо, среќата секогаш е таму каде што некој знае да сака!

Слободен печат

Испливаа на површина сите скандали, караници и тајни помеѓу Кејт Мидлтон и Меган Маркл: Што се случува кога две сосема обични девојки ќе влезат во кралското семејство?

Слободен Печат

ТикТок во центарот на шпионскиот скандал (ВИДЕО)

Слободен печат

Пред да се отворат градинките, зајакнете им го имунитетот на децата со три народни лека

Слободен печат