9.2 C
Скопје

Сега е играч на Јунајтед, а како дете уживаше во дриблинзите на Роналдо! (ВИДЕО)

Португалскиот ас тогаш беше спортски идол на голем број играчи кои доаѓаа од клупската академија…

Едно интересно видео се објави на социјалните мрежи од Кристијано Роналдо како играч на Манчестер јунајтед.

На ова видео Португалецот ги покажува своите вештини на тогашните младинци на „црвените ѓаволи“.

Вкупно шест години Роналдо го носеше дресот на Јунајтед, освои голем број на титули, како и „Златната топка“.

Португалскиот ас тогаш беше спортски идол на голем број играчи кои доаѓаа од клупската академија…

Помеѓу тие деца беше и Џеси Лингард кој моментно е член на првиот тим, а дотурка и до англиската репрезентација.

Прочитајте и...  Роналдо одбил понуда од шест милиони евра годишно

Поврзани вести

РК Металург: Треба сите клубови да ѝ помогнат на македонската репрезентација

Слободен печат

Работнички со прва победа во зимскиот подготвителен период

Слободен печат

Гечевски: Не се откажуваме од Јакимовски и од Вајли

Благоја Георгиевски

ВИДЕО: Арсенал елиминиран, ФА купот ќе има нов шампион!

Слободен печат

Ристовска: Лазаров уште утре би можел да биде селектор на Македонија!

Слободен печат

Георгиевски: Мора да бидеме подобри на дуелот против Белорусија

Слободен печат

Остави Коментар