Сефте за одбојкарите, нови дресови и веднаш победа (ФОТО) - Слободен печат

Сефте за одбојкарите, нови дресови и веднаш победа (ФОТО)

Македонските одбојкари ја забележаа првата победа во серијата пријателски натпревари во подготвителниот циклус за ЕП 2019. Во салата “Кале” во Скопје, црвено-жолтите се радуваа против Шведска со 3:2 и конечно ја почувствуваа сласта на победата по долгиот период на напорни тренинзи на физички план во Маврово.

фото: ОФМ

За разлика од двомечот на гостински терен со Романија минатиот викенд, избраниците на селекторот Никола Матијашевиќ денеска одиграа подобро иако се уште не се во посакуваната натпреварувачка форма. Сервисот се уште не е на највисоко ниво, недостасуваат поени од блок, а нападот беше продуктивен кога немаше проблеми со приемот.

фото: ОФМ

Одбојкарите утре ќе одржат заеднички тренинг со репрезентативците на Шведска, а в недела ќе го одиграат и вториот контролен натпревар.

Прочитајте и...  Мисовски: Со носење на сетот закони пративме порака - извадете ги предметите од фиока, преземете одговорност и судите согласно законите
фото: ОФМ

Прочитај повеќе

Атлетико го најде лекот за Ливерпул, Халанд е вистинско фудбалско чудо

Слободен печат

Тенисот на Федерер е најубав за гледање, но Ѓоковиќ е најдобар на сите времиња

Слободен печат

Агаси дури четири пати беше допингуван и сетоа тоа беше заташкано

Слободен печат

Стартни постави за ЛШ: Клоп офанзивно во Мадрид

Слободен печат

Борусија Дортмунд го потврди трансферот на Џан

Слободен печат

Лотито: Сите сакаат да се прекине монополот на Јувентус

Слободен печат

Остави Коментар

дваесет − четири =

Прочитај повеќе

Два порази на ракометните надежи на Медитеранските игри

Слободен печат

Ѓоковиќ: Подготвен сум за најдобрата сезона во кариерата

Слободен печат

Ливерпул ја користи кризата кај Сити, сака да ангажира две ѕвезди

Слободен печат

Реал е виновникот за казната на Манчестер сити?!

Слободен печат

Бразилецот Рејнер до 2026 година во Реал Мадрид! (ВИДЕО)

Слободен печат

Нов голем удар за Жозе Мурињо и Тотенхем

Слободен печат