СЕДУМ РАНЕТИ НА ДЕТСКИ РОДЕНДЕН: Гостите се скарале пред зграда, им пришол човек и почнал да ги РЕШЕТА!

Во пукање кое избило по кавга на роденден на двегодишно дете во Камп Спринг, во американската сојузна држава Мериленд, ранети се седум лица.

Кавгата почнала во стан, каде 12 возрасни славеле роденден на дете, а продолжила пред зградата.
Во еден момент на луѓето кои „разменувале зборови“ им пришла непозната личност и почнала да пука во нив, вели Хенк Ставински, шефот на полицијата на округот принц Џорџ, каде се случило пукањето.

Тројца од седуммината повредени се во критична состојба, но се очекува да преживеат затоа што не се животно загрозени, додал Ставински. Сите седуммина се на возраст од 18 и 20 години.

Напаѓачот е во бегство, а Ставински вели дека полицијата верува дека напаѓачот делувал сам. Тој исто така вели дека многу веројатно е дека пред пукањето да дошло до вербален конфликт меѓу гостите и напаѓачот.

Прочитајте и...  Аврамчев: Универзална сала ќе биде изградена од темел, ама ќе го задржиме духот од минатото

Прочитај повеќе

Здравствените власти во Хрватска тестираат шест примероци за коронавирус

МИА Агенција

Во воздушен напад врз пункт за набљудување во Идлиб загинаа 13 турски војници

МИА Агенција

Глобалното ширење на коронавирусот ги стресе светските пазари на капитал

МИА Агенција

Европа трепери од коронавирусот во Италија, Македонија ги засилува граничните контроли

Слободен печат

Грчката авиокомпанија „Ејџиан Ерлајнс” ќе продолжи со редовни летови и кон Италија

Слободен печат

Анадолија: Најмалку 100 транспортни воени авиони на Хафтар му испорачаа речиси 6.200 тони оружје

МИА Агенција

Остави Коментар

4 × 1 =

Прочитај повеќе

Бектеши: Стратегијата за енергетика до 2040 година целосно ќе го модернизира и трансфомира енергетскиот сектор

МИА Агенција

Земјотрес од 4,5 степени ја погоди јужна Италија

МИА Агенција

Москва и Анкара планираат нова серија на консултации за ситуацијата во Идлиб

МИА Агенција

Сведоштва од Италија: Паниката е заразна и се шири побрзо од вирусот

Слободен печат

Започна сослушувањето на Асанж: Ќе се носи одлука за негова екстрадиција во САД

Слободен печат

Трамп во Индија: За едни херој, за други непријател

Слободен печат