Седум нови случаи на коронавирус во Тиквешко

Седум нови случаи на коронавирус се регистрирани денеска во Тиквешко, шест во Кавадарци и еден во Неготино.

Доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при кавадаречкиот Центар за јавно здравје, за МИА информираше дека новозаразените се на возраст од 30 до 64 години, од двата пола.

Едни се заразиле од претходно позитивни случаи во семејствата, а други не знаеле од каде се заразиле со вирусот КОВИД-19. Сите се на домашно лекување. Се утврдуваат нивните контакти, со цел нивна изолација.

Поврзани вести

„Синофарм“ понуди поддршка на програмата Ковакс за обезбедување вакцини за сиромашните земји

Слободен печат

Под посебни протоколи се одржа традиционалната Струшка Литија

Слободен печат

Уапсени шест члена на мала ултрадесничарска група: Планирале напад врз масонска ложа во Франција

Слободен печат

Филипче: Опозицијата создава конфузија и сака да ја искриви сликата за изградбата на новиот Клинички центар

Слободен печат

Наскоро состанок меѓу Бајден и Путин, се договараат времето и местото

Слободен печат

ВИДЕО I Изгаснат пожарот во облакодерот во Лондон: Учествуваа 120 пожарникари

Слободен печат

Остави Коментар