Седум колумбиски функционери загинаа во пад на мал авион

Мал авион, во кој се наоѓале локални колумбиски функционери, се урна на една куќа брзо по полетувањето.

Во несреќата загинале 5 лица а две се повредени.

Двомоторниот авион „РА31“ се урнал вчера над една куќа во градот Попајан, неколку минути по полетувањето.

Како што пренесува „АП“ во авионот се наоѓале девет локални функционери а две од нив ја преживеале несреќата.

Причините за падот на авионот за сега се непознати.

Прочитајте и...  Лукашенко: Короната е половина болест - половина политика

Прочитај повеќе

Во Италија раст на бројот на починати, но не и на новозаразени

Слободен печат

Општина Кисела Вода ќе набави минибус за превоз на деца

Слободен печат

Николовски: Чулев се справува најдобро можно, СДСМ очекуваше да тепа луѓе

Слободен печат

Нов закон во Кина: Прво „оладување на чувствата“па потоа развод

Слободен печат

Десетгодишно девојче чие дело инспирира: Челси им подари 1.500 пакетчиња на децата без родители (ВИДЕО)

Австријците од средината на јуни нема да носат заштитни маски

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вашингтон и северна Вирџинија започнаа со првата фаза од отварањето на бизнисите

МИА Агенција

Д-р Пановски: Со внуците на дистанца, во парк, не да се собираат и заседнуваат

Слободен печат

Почина најстариот човек на светот: Ги преживеа двете светски војни, шпанската треска и подемот и падот на Советскиот Сојуз

Слободен печат

Триесет отсто од средношколките не разговараат за сексуално-репродуктивниот период

Слободен печат

Џонсон и Трамп согласни: Планот на Пекинг ја загрозува автономијата на Хонгконг

Слободен печат

Тајван го поништи законот според кој за прељуба се одеше во затвор

Слободен печат