Седи на две столици: Иако е со Џулија Фокс, Канје Вест сè уште ја брка Ким Кардашијан

канје вест
Фото: Profimedia

Канје Вест излезе во Лос Анџелес, веројатно со Џулија Фокс – но, не пресранува да ја брка Ким Кардашијан во обид да ја освои назад!

44-годишниот рапер и претприемач беше забележан на вечера во ресторанот Крег во Западен Холивуд, Калифорнија, и наводно бил виден со новата девојка Џулија Фокс, иако таа не е прикажана на ниту една од фотографиите.

канје вест
Фото: Profimedia

Претходно во текот на денот се појавија нови извештаи во кои се тврди дека Канје сè уште е во врска со поранешната сопруга Ким Кардашијан.

Канје очигледно не успева да ја преболи Ким, со која се во фаза на развод, и се обидува да се појави на места каде што знае дека таа планира да се појави. Тој, наводно, одлучил да оди во Мајами за новогодишната ноќ кога дознал дека нејзиното момче Пит Дејвидсон ќе приреди специјална забава таму. Ким одлучи да остане дома кога дозна за неговите планови да се појави таму.

ким кардашијан пит дејвидсон
Фото: Profimedia

 

Извори блиски на двојката тврдат и дека Канје планирал патување во Доминиканската Република кога дознал дека Ким ќе патува таму со Пит, па во последен момент таа го променила планот и решила да оди на Бахамите.

„Ким планираше да оди во Мајами со Пит за Нова Година, но Канје одеднаш правеше импровизирана емисија таму. Се разбира, тој таму ја запозна својата нова девојка Џулија Фокс и направи голема работа со тоа што се пофали со нивната нова врска“

Фото: Profimedia

„Ким планираше да оди во Доминиканската Република со Пит веднаш по Нова Година, но Канје некако го разбра и така тајно ја смени дестинацијата на Бахамите. И таа не беше премногу среќна кога тој купи куќа спроти неа во Хиден Хилс“, изјавил извор близок на поранешната двојка.

Видео на денот