Седете си дома, надвор е екстремно загадено – Слободен печат
ВестиМакедонија

Седете си дома, надвор е екстремно загадено

Струмица го презема „водството“, и е најзагаден град во Македонија. 

Доколку немате потреба да излегувате, ви препорачуваме да си седите дома, бидејќи мерните станици ова попладне во државава, повторно се обоени во црвена боја, што е знак на енормно загадување.

Струмица го презема „водството“, и е најзагаден град во Македонија.

Количеството на ПМ10 честички измерени во Струмица се многу над дозволеното или 296 µg/m3, а потоа следува Миладиновци со загаденост од 198 µg/m3, потоа Битола, Куманово, Тетово… да сумираме, нема каде не е загадено.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close