-9 C
Скопје

Се зголемува бројот на демонстранти пред српското Собрание

Поголема група студенти тргнаа од Студентски град во Нов Белград кон центарот со цел да ги поддржат граѓаните кои протестираат пред Собранието.

Со свирежи и извици, студентите се упатија кон центарот на градот за да им се придружат на собраните, јавија белградски медиуми.

Во меѓувреме, полицијата уште еднаш фрли солзавец кон демонстрантите кои се на скалите пред влезот на Собранието.

Српските медиуми јавуваат дека бројот на демонстранти постојано се зголемува.

Прочитајте и...  Државниот инспекторат за животна средина цел на хакерски напад

Поврзани вести

Доктор Жарко Караџовски: Уште сум во болница, но има подобрување

ЈП Паркинзи на Општина Центар: „Пајакот“ дигна 107 непрописно паркирани возила, блокирани 102

Слободен печат

Заев со амбасадорите на земјите членки на ЕУ: Дијалогот со Бугарија е важно да продолжи оти Македонија нема алтернатива за членство во Унијата

Слободен печат

Д-р Газменд Амзаи: Ова е борба на човештвото против ковид – 19 и сите сме потребни!

Мирослава Бурнс

Извештај на ИЈЗ од 11 до 17 јануари: Намалување на новозаболени и на оздравени пациенти, зголемување на бројот на смтрни случаи

Сашко Димовски

Истражување: Со намалување на загадувањето може да се спречат околу 50 илјади смртни случаи во Европа

Слободен печат

Остави Коментар