Се запалил камион во движење на автопатот од Тетово кон Гостивар

Без повредени поминал пожарот кој избувнал во камион во движење утрово на автопатот од Тетово кон Гостивар. Возачот и совозачот навреме излегле од возилото.

– Утринава околу 7 часот на автопатот Гостивар-Тетово, во близина на клучката за Жеровјане, избувнал пожар во товарно моторно возило „волво“ со охридски регистарски ознаки, во движење управувано од 43-годишниот Т.Н. од охридски Лескоец. Во камионот како сопатник се наоѓало уште едно лице од Кичево. Нема повредени, а со интервенција на тетовските и гостиварските пожарникари, пожарот целосно е локализиран.

Увид извршила екипа од Секторот за внатрешни работи Тетово. Оттаму апелираат возачите да вршат проверка на техничката исправноста на електричните инсталации во возилата.

Прочитајте и...  Младите возачи брзо забораваат на главните сообраќајни правила

Прочитај повеќе

Младите возачи брзо забораваат на главните сообраќајни правила

Деветнаесетгодишно момче прегази жена во Охрид, починала во скопскиот Клинички центар

Слободен печат

Четириесет и девет годишен маж загина сечејќи дрва

Слободен печат

Утрово продолжи потрагата по момчето кое исчезна во Преспанското езеро

Слободен печат

Санкционирани „диви тркачи“ на скопските улици (ФОТО)

Слободен печат

Пукање и бркотница низ Охридското езеро: Полициски глисер во потера по крадци од Албанија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Драма пред казино во Кочани, пресметка со секира и нож

Слободен печат

Нападнат лекар од Куманово од таткото на починато момче во сообраќајката кај Доброшане

Слободен печат

Уапсен велешанец за обид за силување на девојка која ја возел во својот автомобил

Слободен печат

Продолжува потрагата по малолетникот кој исчезна во водите на Преспанско езеро

Слободен печат

Девојка се здобила со тешка телесна повреда при пад од мотор

Слободен печат

Приведен триесетгодишник од Неготино за криумчарење мигранти

Слободен печат