13 C
Скопје

Се запали комбе во близина на магистралниот пат Кичево – Осломеј

Пред околу половина час на паркингот на шопинг центарот „Гара” во близина на магистралниот пат Кичево – Осломеј се запали комбе со кое  се разнесува леб.

Возачот на комбето навреме излегол од возилото, а причинета е само материјална штета. Во гасењето на пожарот интервенирала екипа на ТППЕ Кичево, која спречила огнот да ги зафати возилата што биле во близина на комбето. На местото пристигнале полициски службеници и амбулантно возило

Поврзани вести

Скопјанец со рачна бомба им се заканувал на познаници

Опожарена тераса од стан во Кичево

Слободен печат

Обвинение против двајца косовски државјани за тешка кражба во Скопје

Слободен печат

За два дена втор повреден малолетник пешак во Тетово

Слободен печат

Тројца малолетници осомничени за 12 кражби во Тетово, три месеци краделе во продавници, киосци и чајџилници

Слободен печат

Во вчерашната сообраќајка во Ченто повредени се двајца возачи и двајца сопатници

Слободен печат

Остави Коментар