Се враќа на сцена дезенот кој беше обожаван во минатото! (ФОТО)

Точките се обожаван дезен со децении назад и изгледа дека во иднина нема да има година каде нема да бидат во мода барем една сезона.

Оваа пролет и лето, очекувано, тие се враќаат на модниот трон и се носат во најразличен стил – класично, во комбинација со впечатливи бои или како додаток на некој друг дезен.

Еве какви точки ќе се носаат оваа година!

Точки и цветови за нежни и романтични дами

Посебен украс и впечатливи бои

View this post on Instagram

❓What do you love more about the summertime❓ People are so much happier when the summer comes around! ⁣ Here are 4 main reasons why I am so happy about this season:⁣ .⁣ 1. The Sunshine and the beach!☀️🏝⁣ 2. Summer clothes – gimme all the dresses and I will be the happiest girl in the world! 👗⁣ 3. Eating/drinking outdoors – the best thing you can do is to spend hours on a terrace with a view 🍹🍝⁣ 4. The coolest festivals!! 🎡 cc: @coachella @lollapalooza @tomorrowland @untoldfestival @electriccastle are just a few on my list! ⁣ ⁣ Let me know yours in the comments! How are you having fun this summer? #summerday #summerdress #summertime #summers #summervibes🌴 #summervibe #summerjam #summeringreece #summeroutfit #summer2019 #revolvesummer #summerbreak #summerready☀️ #getsummerready #reddresses #reddress #reddotteddress #maxidress #summerideas #summerinitaly #summerinuk #summerinlondon #summerinlondon🇬🇧 #girlielook #summerdresses #summersky #sky_lovers

A post shared by CRISTINA ★ FASHION YOUTUBE UK (@pop.in.its.cristina) on

Класични точки, крупни или ситни

Прочитајте и...  Песната која беше најголемиот летен хит на Европа! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Валентина Сампаио е првиот трансродов модел во угледниот „Sports Illustrated“ (ФОТО)

Слободен печат

Првиот возач на автомобил во светот била жена, возела 106 километри со брзина до 40 км на час

Слободен печат

Детали од дневникот на Мајкл Џексон: Стравувал дека ќе го убијат, посакувал бесмртност и 20 милиони долари неделно

Слободен печат

Овој домашен спреј против комарци неверојатно делува, а се прави само од две состојки

Слободен печат

„Ролинг Стоунс“ најавија реиздание на албумот од 1973-та, пристигнуваат и три досега необјавени песни

Слободен печат

Билките и фенг шуи: Некои ни носат среќа, други богатство, трети љубов…

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Што сè може да ја оштети вашата коса, а не сте свесни за тоа

Слободен печат

Која е разликата меѓу парфем, тоалетна и колонска вода?

Слободен печат

Многумина велат дека не успеала да го преболи Винсент Касел: Моника Белучи откри како изгледал нивниот брачен живот

Слободен печат

За што се можете да го употребите шампонот за коса?

Слободен печат

„Смета дека парите може подобро да се потрошат“ – Принцот Вилијам не дозволува семејството финансиски да му помага на Хари!

Слободен печат

Најуникатниот рибен ресторан на светот (ВИДЕО)

Слободен печат