Се вљуби ВО ДРУГ на СОПСТВЕНАТА СВАДБА: Исповедта на оваа невеста е ВИСТИНСКО ЛУДИЛО - Слободен печат

Се вљуби ВО ДРУГ на СОПСТВЕНАТА СВАДБА: Исповедта на оваа невеста е ВИСТИНСКО ЛУДИЛО

Меган Вилис отпатувала во Њујорк за да ги организира деталите за својата венчавка, кога го запознала диџејот Марк Стоун, кој требало да пушта музика на свадбата. Тој веднаш ѝ се допаднал, но не придала значење на сето тоа, бидејќи претстоела свадбата.

Една година подоцна, Меган и сопругот веќе имале проблеми во бракот. Заминала кај сестра ѝ во Њујорк повторно и излегле во бар, каде го познала диџејот од својата венчавка. Тие почнале да разговараат, тој ѝ открил дека се разведува, а таа му кажала дека и во нејзиниот брак е лошо. Кога се развела, заедно отпатувале во Северна Каролина, каде и ја официјализирале врската.

„Во разговорите тој ми ги отвори очите дека сопругот се однесува лошо со мене. Ми беше пријател, но ми се допаѓаше. Како поминуваше време, сфативме дека уживаме во заедничкото време“, изјавила таа.

Тој е постар од Меган 23 години, но тоа не е пречка бидејќи неговиот дух уште е млад, а таа пак, за себе вели дека е „стара душа“. Марк има две деца од првиот брак, а се надеваат и на заеднички.

Тие се заколнале дека никогаш нема да ја кријат својата љубов пред светот. Својата приказна редовно ја споделуваат на Инстаграм и воопшто не се грижат за коментарите за разликата во возраста.

Прочитај повеќе

Креаторката Кокев за Атиџе: Таквите жени не се трансформираат, може ние да се трансформираме учејќи од неа

Слободен печат

Палави слонови: Избегале од циркус за да си играат во снегот (ВИДЕО)

Слободен печат

Бизарната љубов на Салвадор Дали и Гала: Таа го направи и го уништи! (ФОТО)

Слободен печат

Девојката на Игор Карачиќ слави во Стокхолм: Македонката Душица објави селфи за финале! (ФОТО)

Слободен печат

Сè ќе ви оди од рака: Ако сте родени во овој знак, добро искористете го периодот од 25 јануари до 5 февруари!

Слободен печат

Џенифер Лопез не може да го дочека Супер Боул: Погледнете како се подготвува (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

20 − 18 =

Прочитај повеќе

Не сте виделе ваква баба, има 63 години, а изгледа како да има 23 (ФОТО)

Слободен печат

Вие добро го познавате: Данијела Мартиновиќ му откри на Жаре со кого се бакнала за првпат (ВИДЕО)

Слободен печат

Бизарната љубов на Салвадор Дали и Гала: Таа го направи и го уништи! (ФОТО)

Слободен печат

Инспирација за сите генерации: Кристи Бринкли (65) демонстрираше како изгледа совршениот стајлинг за ладни денови! (ФОТО)

Слободен печат

Наши миленици: Луна, златниот ретривер со најубави очиња

Слободен печат

Спилберг, Скорсезе и Бредли Купер заедно во филм за славниот композитор (ВИДЕО)

Слободен печат