Сé уште е слаба, но мајчинската љубов е посилна од сé: Селин Дион го прослави роденденот на нејзиниот најстар син

селин дион
Фото; Profimedia

Селин Дион го прослави роденденот на својот најстар син!

53-годишната пејачка на незаборавниот хит „My Heart Will Go On“ го прослави 21-виот роденден на својот син Рене-Шарлс со искрена порака.

„Рене-Шарлс, веќе поминаа 21 година од соништата. Ти подаривме живот… Ти благодариме многу што ни го даде прекрасниот подарок да станеме твои родители. Од тој ден, напредувам додека те гледам како растеш“, напиша Селин на Инстаграм заедно со фотографија од неа, покојниот сопруг Рене Анџелил и Рене-Шарлс во болница веднаш по неговото раѓање.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Céline Dion (@celinedion)

„Твојата интелигенција, твојата дарежливост, твојата храброст и твојата голема чувствителност никогаш не престануваат да ме поттикнуваат. Те водевме од нашите соништа, држејќи се за рака. Продолжете да истражувате и пред сè, слушајте го своето срце знаејќи дека секогаш ве носи нашата љубов, за сега вашите сопствени соништа да се остварат. Среќен роденден Рене-Шарлс! Забавувај се мил мој… Те обожаваме! T.V.E.C. – Тато, мама, Нелсон и Еди xx…“

селин дион
Фото: Profimedia

Пред само десетина дена Селин Дион ги откажа претстојните концерти и турнеја

Заедно со Рене-Шарлс, Селин и Рене се родители на 11-годишните близнаци Еди и Нелсон.

Рене почина на 14 јануари 2016 година на 73-годишна возраст по битка со рак на грлото.

Видео на денот