Се урна авион во Италија (ФОТО)

Едно лице загина при пад на мал авион во близина на аеродромот во Бергамо, Италија, јавуваат италијанските медиуми. Станува збор за авион од моделот „пајпер“ во кој имало четворица патници.

Надлежните од локалните спасувачки служби изјавиле дека при падот едно лице загинало, а тројца се повредени и веќе се згрижени во билница.

Прочитајте и...  Конте: Италија е безбедна земја за патувања и туризам

Прочитај повеќе

Трамп: Демократите се обидуваат да му нанесат штета на Сандерс

Слободен печат

Паниката од Италија пристигнува во Хрватска? Продавниците се празнат, цените на маските растат

Слободен печат

Вељановски: Србија отсекогаш имала арогантен и патерналистички став кон Црна Гора

Слободен печат

Се тестираат два нови сомнителни случаи на коронавирус во Косово

МИА Агенција

Белата куќа побара од Конгресот 2,5 милијарди долари за борба со коронавирусот

МИА Агенција

Украинска амбасада во Белград: Антиукраинска и антисрпска провокација на Саемот за туризам во Белград

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

КАКО се шири коронавирусот во Иран?! (ВИДЕО)

Слободен печат.

Пецас: Веднаш започнува изградба на затворените центри за бегалци и мигранти на островите

Слободен печат

Царовска: Минималната плата ги покачи и останатите плати во државата

Хилари Клинтон: Приоритет на изборите е да се испрати Трамп во пензија

Слободен печат

Конте: Италија е безбедна земја за патувања и туризам

Слободен печат

Деркоски: Ниту еден избирач нема да може да гласа без важечки личен документ на изборите на 12 април

Слободен печат