Се тресеше Македонија – серија од пет земјотреси, немирна ноќ и во Грција

Еден земјотрес пред полноќ и друг три часа по полноќ, се регистирани на страницата на Европско-медитеранскиот сезимолошки центар. Земјотрес со јачина од 3,1 степен по Рихтерова скала е регистриран во 23.25 часот, со епицентар на 20 километри северозападно од Гостивар, во регионот на Мавровското езеро. Во 03.04 часот рано утрово … Продолжи со читање Се тресеше Македонија – серија од пет земјотреси, немирна ноќ и во Грција