Се „тресе“ фудбалскиот свет: Нејмар ги изненади сите! (ФОТО)

„Мундо Депортиво“ пишува дека Барса има намера да му понуди на Нејмар ист договор каков што имаше пред заминувањето во Париз во 2017 година, со годишна плата од 22 милиони евра, што би било четири помалку од сегашната плата која ја има во ПСЖ.

Потоа, според шпанскиот „Спорт“ Нејмар во порака до фудбалерите на Барселона со кои заедно се во „Ватсап“ групата напиша: „Без грижи, доаѓам“.

Претходно веќе беше објавено дека Нејмар сака да го напушти ПСЖ и да се врати на „Камп Ноу“. Но, „светците“ од Париз шокираа со сумата која ја бараат за бразилската ѕвезда.

Прочитајте и...  Пресврт, Игало останува во Јунајтед

Потсетување дека во 2017 година за рекордер трансфер во светскиот фудбал за 222 милиони евра од Барса се пресели во ПСЖ.

За својот досегашен клуб одигра 58 натпревари и постигна 51 гол, со две шампионски титули, Куп и Лига куп во Франција.

Прочитај повеќе

Реал Мадрид нема да игра на „Сантјаго Бернабеу“ (ФОТО)

Слободен печат

Кирјос повторно го провоцираше Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Слободен печат

СФМ: Шкупи како пример дека и клубовите можат сами да организираат тестирање

Слободен печат

Велкоски и Сараево прогласени за шампиони во БиХ

Слободен печат

Истече клаузулата на Меси да замине бесплатно ова лето

Слободен печат

Уште еден позитивен на корона во Ренова

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Шкупи не и верува на Аџибадем Систина, фудбалерите ќе се тестираат во државна институција

Слободен печат

Вардарци се тестираа, Шкупи и Струга одбија да се тестираат на коронавирус

Слободен печат

Пресврт, Игало останува во Јунајтед

Слободен печат

БИБЛ нуди две места за македонски екипи

Слободен печат

Барселона и Сити се договорија, ги заменија дефанзивците

Слободен печат

Ин Мемориам: Почина Бранко Костадиновски

Слободен печат