СЕ ТРАГА по лицето кое упати ЛАЖНА ЗАКАНА ЗА БОМБА во судот во Сараево – Слободен печат
ВестиРегион

СЕ ТРАГА по лицето кое упати ЛАЖНА ЗАКАНА ЗА БОМБА во судот во Сараево

Полициските службеници работат на идентификување и лоцирање на непознато лице кое ја упатило лажната закана.

Предупредувањето за бомба во сараевскиот кантонски суд кое претходно беше упатено е лажно, соопшти полициската управа на Министерството за внатрешни работи на кантонот Сараево.

– Извршен е преглед на просториите на Судот и утврдено е дека дојавата за бомба била лажна, изјави портпаролот на Министерството за внатрешни работи на кантонот Сараево.

Тој додаде дека полициските службеници работат на идентификување и лоцирање на непознато лице кое ја упатило лажната закана.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close