Се судрија два авиони на Алјаска: Седуммина загинаа (ВИДЕО)

Седум лица денеска загинаа во судир на два мали авиони во воздушниот простор на Алјаска.

Си-Ен-Ен го објави соопштението на локалната полиција дека седум лица загинале во судирот на два авиони, меѓу кои и Гери Ноуп, пратеник од Алјаска во Домот на претставниците на американскиот Конгрес.

Несреќата се случила околу 08:30 часот по локално време, на околу 150 милји јужно од главниот град Енкориџ, а еден од авионите го управувал 67-годишниот конгресмен Ноуп.

Гувернерот на Алјаска, Мајкл Данлеви нареди американско знаме да се спушти на половина копје во наредните три дена во знак на жалост.

Прочитајте и...  Опозицијата во Венецуела нема да учествува на изборите

Прочитај повеќе

Евакуација на населението во источна Кина поради тајфунот Хагупит

Слободен печат

Кипар воведува задолжителен тест за туристите од Грција

Слободен печат

Од плажа во болница – Дали Градиште ќе биде новото жариште на Ковид-19? (ВИДЕО)

Слободен печат

Филипче: Обезбедени 61 единица конвалесцентна плазма за третман на пациенти со ковид-19, да даруваме и спасиме живот

Слободен печат

Бајден го честиташе Илинден на македонските Американци во САД

Слободен печат

Регистрирани 262.929 новозаболени од Ковид-19 во светот за еден ден

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Опозицијата во Венецуела нема да учествува на изборите

Слободен печат

Во повеќе црногорски градови одржани авто-литии

Слободен печат

Порака на претседателот Пендаровски по повод Европскиот ден за сеќавање на холокаустот врз Ромите и Синтите

Слободен печат

Бела куќа: Нема да се одложат претседателските избори во САД

Слободен печат

Израел собори ракета истрелана од Појасот Газа

Слободен печат

Најмалку 11 лица загинаа при нападот во Џалалабад

Слободен печат