Се степаа новинар и политичар (ВИДЕО)

Жестока политичка дебата меѓу еден пакистански политичар и новинар, многу брзо премина во насилен судир, а сето тоа се пренесуваше директно во телевизиска емисија.

Масрор Али Сијал, висок водач на владејачката партија Техреек-е-Инсаф (ПТИ), го нападна новинарот и претседател на “Карачи прес-клубот”, Имтијас Кан, додека учествуваше во емисијата “News Line with Aftab Mugheri” во понеделникот, пренесува Експресс.

Пред удирањето со клоци и тупаници, Сијал го предупредил Кан за неговиот агресивен тон.

Двајцата кои се степаа, мораше да ги раздели телевизискиот персонал и другите гости, а емисијата продолжуваше во директен пренос. Масрор Али Сијал потоа седна и продолжи со дискусијата, додека Кан замина, но и тој се врати во студиото по неколку минути.

Прочитајте и...  Макрон: Нема да и дозволам на ниту една земја да не храни со сепаратизам

Прочитај повеќе

Загинаа две жени откако нивното возило паднало од траект во близина на Мајами (ВИДЕО)

Слободен печат

Стејт департментот го осуди протерувањето на тројца американски новинари од Кина

Слободен печат

Род Благоевиќ му се заблагодари на Трамп за помилувањето (ВИДЕО)

Слободен печат

По осум години прв комерцијален лет меѓу Дамаск и Алепо

Слободен печат

Јуратовиќ: Медиумите во Србија се под силна контрола и притисок

Слободен печат

Шекеринска за Топ тема: Со НАТО удираме печат на државноста и независноста!

Остави Коментар

2 × 1 =

Прочитај повеќе

Оставка на висок функционер на Пентагон по барање од Трамп

Слободен печат

Европската комисија ја претстави дигиталната стратегија

Слободен печат

МВР ги уапси возачите на камионот и сопственикот на магацинот каде е пронајден кокаинот

Слободен печат

Заев: Нема црна кампања, граѓаните заслужуваат да се води позитивна кампања

Слободен печат

Заев: Транспарентни сме во маркетиншкото рекламирање во сите медиуми

Слободен печат

Во оваа земја во САД 30 000 луѓе живеат во полигамијa, повеќе не е нелегално

Слободен печат