Се срушил товарен авион, не се знае дали има ПРЕЖИВЕАНИ: Се запалил откако удрил во паркирани автомобили

Недалеку од Толедо во Охајо се срушил товарен авион со двајца членови на персоналот и се запалил кога удрил во два паркирани автомобили, соопштил менаџерот на аеродромот во Толедо.

Несреќата се случила околу три часот наутро, источно од аеродромот кај работилница за поправка на автомобили, а како што рекол менаџерот на аеродромот Џо Ротердам, не се знае дали лицата кои биле во авионот преживеале, пренесува АП.

Како што рекол тој, истрагата и натаму е во тек.

Прочитајте и...  Кина апелира: Преку замрзната храна се увезува коронавирус

Прочитај повеќе

Србинка со новороденче заврши во притвор- била шеф на балканска наркобанда во Шпанија (ВИДЕО)

Слободен печат

САД ќе ја затворат амбасадата во Багдад доколку продолжат ракетните напади

Слободен печат

Азербејџан ја очекува поддршката на Србија околу Нагорно-Карабах

Слободен печат

Се појави видео од приемот на Јанкулоска во „Идризово“ (ВИДЕО)

Маријана Митровска

Во Франција коронавирусот зема замав- над 4 илјади заразени во еден ден

Маријана Митровска

Бесими: Ребалансот во тек, средствата ќе се насочат таму каде ќе дадат подобри резултати

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Словачка во среда повторно ќе воведе вонредна состојба

Слободен печат

Итна седница на Совет на безбедност на ОН за Нагорно-Карабах

Слободен печат

„Да ги стреламе или да ги отруеме со гас“, снимен заговор за убиство на мигранти

Слободен печат

Нема поддршка за Законот на ЈО, нема опозициски предлог за јавен обвинител

Слободен печат

Заев: Ние се боревме ФИРОМ да го тргнеме

Слободен печат

Поради пандемијата изгубени се 12 билиони долари од светскиот БДП